Remekül indult a 2017-es WTCC a Volvo gyári csapatának

Első sorban a rajtrácson, megvan a első 12 pont

Magabiztosan kezdte a túraautó világbajnokságot a Polestar Cyan Racing, hiszen a marokkói futam időmérőjén megszerezték a második és a harmadik helyet, illetve a MAC3 csapatidőfutamon bezsebelték az első helyezettnek járó 12 pontot.mac3_polestar_cyan_racing_003-1280x853.jpg

Mint ismeretes, a MAC3 egy olyan speciális időmérő, ahol a gyári csapatok pilótái közvetlenül egymással mérhetik össze magukat és csapatonként a három gyári autó együttes teljesítménye számít.

A Volvo pilótái nagyszerűek voltak a szombati időmérők során. A nap hőse egyértelműen Néstor Giorlami, aki a Q3-ban mindössze két tized másodperces hátránnyal a második rajtrácsot szerezte meg, ráadásul eddig még sohasem versenyzett a marokkói utcai pályán. Nicky Catsburg a második leggyorsabb időt autózta a Q1-ben, azonban egy hibát követően már csak a hatodik helyet szerezte meg a Q2-ben. Egyedül Thed Björk nem lehet elégedett a teljsítményével, hiszen a Q2-ben elért hetedik legjobb idő elérése után, egy hajtűkanyarban elszenvedett baki miatt elrontotta a gyors körét.

“Boldogok vagyunk, hogy a Volvo, a Polestar és a Cyan Racing életében először vezetjük a világbajnokságot. A MAC3-ban sikerült megvernünk a Honda gyári csapatát, és az időmérők során is közel kerültünk hozzájuk. A csapat valamennyi tagja büszke lehet, hogy mindezt egy olyan pályán értük el, ami nem éppen a legerősebb volt eddig számunkra” - mondta Alexander Murdzevski Schedvin, a Polestar motorsport igazgatója.

A marrakesi versenyhétvége a nyitó futammal folytatódik vasárnap délután, ezt 17:15-től közvetíti előben az M4 Sport.